Pracovní obuv Heckel

Pracovní obuv Heckel je vyráběna francouzskou společností Heckel Sécurité. Jedná se o jednoho z předních světových výrobců pracovní obuvi.

Firma Heckel se zabývá dvěma hlavními obchodními oblastmi. V první řadě je to výroba ochranných pomůcek pro sportování v extrémních podmínkách, příkladem zde může být podpora závodníků terénních vozů. Druhá strategická oblast je zaměřena na stavebnictví a lehký i těžký průmysl.

Heckel = značka prvotřídní kvality. Výjimečnost je dána používáním moderních a nejnovějších technologií při výrobě a vývoji nové pracovní obuvi. Jedná se například o exkluzivní zpracování pryže pro použití v podešvích. Dále disponuje obuv Heckel GORE-TEX membránou, která zajišťuje spoustu pozitivních vlastností. Obuv s ní je nemagnetická, bez elektrické vodivosti a tepelných mostů. V membráně, jež má mikroporézní strukturu, nenalezneme žádné stopy kovů.

Odolnost obuvi zajišťuje stélka, vyráběná technologiemi, které se používají při výrobě neprůstřelných vest, což je fakt o odolnosti velmi vypovídající. Obuv Heckel je díky systému TRI-FORCE vysoce stabilní, vůči nárazu a propíchnutí jsou zde technologie POLYCAP A PERFOSAFE.

Podešev obuvi je, jak již bylo zmiňováno, zhotovena z pryže, čímž je zajištěna dostačující přilnavost boty k povrchu.

Mezi další klíčové vlastnosti se řadí nízká hmotnost, dobrá pružnost, prodyšnost a odolnost vůči chladu. Pro snadnou a pohodlnou práci je obuv Heckel protiskluzová, voděodolná, žáruvzdorná a obsahuje reflexní prvky. Veškeré tyto charakteristiky dělají z obuvi Heckel pracovní pomůcku, kterou je možné používat v jakýchkoliv podmínkách a která naprosto ve všech ohledech splňuje nároky uživatele.

Ukázka nabídky obuvi Heckel:

Pracovní obuv Heckel MAC CROSSROAD ankle

Jak již název vypovídá, hlavní předností tohoto typu pracovní obuvi je antitwist systém, sloužící jako ochrana před zvrtnutím kotníku. Dále tato obuv disponuje bezpečnostní tužinkou a stélkou. Je nemagnetická, velmi pružná a neobsahuje ve svém složení žádné kovy.

Vhodná je především pro práci ve venkovním prostředí, kdy se předpokládá poměrně častý pohyb. Ocení ji pracovníci, přicházející do styku s kapalinami či chemikáliemi.

Díky svému hlubokému profilu podešve, vynikající přilnavosti a útlumu pohybu nohy v oblasti paty, ji velmi často volí řemeslníci pracující ve stavebnictví.

Heckel MAC CROSSROAD ankle

Pracovní obuv Heckel MACSILVER 2.0

Tato obuv se může pyšnit Maxsole Extrem pryžovou podešví, stejný materiál je použitý také na špičce, kde slouží proti okopávání. Svršek boty je celý vyroben z kůže a obsahuje reflexní prvky.

Velikým plusem je zde tzv. derby střih, jenž zaručuje přizpůsobení se tvaru chodidla každého uživatele. To vše je doplněno ještě polstrováním okolo kotníku a odpružením v patě. Pohodlnost této obuvi tak dosahuje maximální úrovně.

Vložka do boty s technologií Thermoshield Xtrem je vysoce anatomická a izolační. Celá obuv se pyšní velmi dobrou prodyšností a absorpcí vlhkosti. Stejné vlastnosti má i nekovová tužinka HPC 200, stejně jako stélka PERFOSAFE PRO.

Pracovní obuv Heckel MACSILVER 2.0

Pracovní obuv Heckel Macsole 1.0

Již na první pohled je tato obuv designově velmi zajímavá. Způsobuje to především speciální systém rychlého vyzouvání boty. Ten je zajištěn elastickým šněrovadlem a koženým uzavíratelným jazykem.

Kožený je také celý svršek obuvi, která dopomáhá k vysoké odolnosti vůči olejům a uhlovodíkům, stejně jako vysokým a nízkým teplotám.

Podešev je, jak už to u pracovní obuvi Heckel bývá, vyrobena z pryže a stejným materiálem je přetažena i špice boty. Speciální vlastností je prošití ohnivzdorným kevlarem.

Vynikající protiskluzové vlastnosti zajišťuje technologie Microgip. Tužinka je zde nekovová, naopak stélka je vyrobena z oceli, a to především proti jejímu propichu. Vyjímatelná vložka je vysoce anatomická a její povrch je utvořen z mikrovláken.

Pracovní obuv Heckel Macsole 1.0

Pracovní obuv Heckel

Další články: