Pracovní obuv Panda

Práci se člověk ve svém životě nevyhne, ale proč by si měl při ní ničit zdraví? Ochranné pomůcky jsou nedílnou součástí pracovní rutiny. Pracovní obuv Panda poskytuje dostatečné pohodlí a splňuje normy, které pomohou zdraví vašich nohou.

Čas, který strávíte výběrem správných bot, se vám mnohonásobně vrátí při jejich nošení. Je nutné vybrat správný typ. Každá práce klade jiné nároky na vaši pracovní obuv a je potřeba je brát v potaz. V zimně je vhodné mít boty trochu větší (obvykle o půl až o jedno číslo), protože vám zaručí větší teplo. Obdobná volba se doporučuje i u bot s kotníkovým a vyšším provedením. Pokud trávíte většinu pracovní doby na nohou, vybírejte pracovní obuv se speciální podrážkou, která vám zajistí maximální možný komfort. Je mnoho různých specifik, o kterých musíte přemýšlet pro správnou volbu.

Nabídka pracovní obuvi je v dnešní době široká, ale ne vždy splňuje základní požadavky uživatele. Proto vybírejte ze sortimentu pracovní obuvi Panda, která má svou kvalitu ověřenu splněnými normami a především mnoha lety zkušeností.

Pracovní obuv PANDA

Tradiční italská obuvnická firma PANDA Sport vyrábí své boty v rámci platných norem a tím splňuje vysoké nároky na bezpečnost při práci. Pracovní obuv Panda splňuje normu pracovních, ochranných, ale i bezpečnostních modelů obuvi. Mezi ochranné prvky se řadí například odolnost proti chladu, ocelová špička, ochrana proti průniku vody nebo prořezu. Boty svůj punc kvality podtrhují pohodlností, která zajišťuje komfort i při celodenním nošení.

Pracovní obuv se označuje písmenem O. Obuv nemá ochrannou tužinku ve špičce, tímto je odlišná od ochranné a bezpečnostní obuvi.

 • OB – klasifikace I nebo II, pracovní obuv splňující základní požadavky
 • O1 – klasifikace I + obuv uzavřená v oblasti paty, absorpce energie v oblasti paty, antistatické vlastnosti
 • O2 – vlastnosti O1 a klasifikace I + odolnost proti průniku a absorpci vody
 • O3 – vlastnosti O2 a klasifikace I + odolnost proti propíchnutí, přítomnost dezénové podešvi
 • O4 – vlastnosti O3 a klasifikace II + obuv je pryžová nebo plastová, odolná pohonným hmotám a ropným látkám, antistatické vlastnosti, absorpce energie v oblasti paty
 • O5 – vlastnosti O4 a klasifikace II + dezénová podešev odolná proti propíchnutí

Ochranná obuv tužinku ve špičce, ochrana před energií 100 J a stlačenou silou do 10 kN. Značí se písmenem P.

 • PB - klasifikace I nebo II, ochranná obuv splňuje základní požadavky
 • P1 - klasifikace I + uzavřená patní část, absorpce energie v oblasti paty, ochranná tužinka ve špičce s odolností max. 100 J
 • P2 - vlastnosti P1 a klasifikace I + odolnost absorpci a průniku vody
 • P3 - vlastnosti P2 a klasifikace I + podešev odolná proti propíchnutí, dezénová podešev
 • P4 - vlastnosti P3 a klasifikace II + pryžová nebo plastová, antistatické vlastnosti,
 • P5 - vlastnosti P4 a klasifikace II + podešev odolná proti propíchnutí, dezénová podešev

Bezpečností obuv se označuje písmenem S. Obuv ochrannou tužinku ve špičce, ochrana před energií 200 J a stlačenou silou do 15 kN.

 • SB - klasifikace I nebo II, bezpečnostní obuv
 • S1 - klasifikace I - uzavřená oblast paty, antistatické vlastnosti, absorpce energie v oblasti paty
 • S2 - vlastnosti S1 a klasifikace I + průnik a absorpce vody
 • S3 - vlastnosti S2 a klasifikace I + odolnost proti propíchnutí, dezénová podešev
 • S4 - vlastnosti S3 a klasifikace II + pryžová nebo plastová obuv, antistatické vlastnosti
 • S5 - vlastnosti S4 a klasifikace II + odolnost proti propíchnutí, dezénová podešev

Kompletní přehled norem a označení pracovní obuvi naleznete ve článku „Jak vybrat pracovní obuv“.

Pracovní obuv Panda zaujme svým moderním vzhledem. Bezpečnost je zajištěna použitím kvalitních materiálů, jakým je přírodní kůže nejvyšší jakosti. Proti klouzání jsou boty opatřeny speciální protiskluzovou podrážkou. Unikátní vlastnosti obuvi zajišťují také zesílené nebo zateplené komponenty.

Pracovní obuv Panda se nejvíce využívá ve stavebnictví, zemědělství, skladech, dopravě, kovovýrobě, průmyslové výrobě, strojírenském průmyslu atd.

Mezi výhody této obuvi patří vysoká kvalita, velký výběr, u vybraných modelů protiskluzová podrážka, tužinka ve špičce, odolnost průniku vody, reflexní doplňky, zateplené varianty.

Nabídka pracovní obuvi značky Panda

Pracovní polobotky Panda – Jsou velice univerzální. Noha v nich perfektně drží, proto jsou vhodné například do hal, ale i do venkovních podmínek. V těžších podmínkách (třeba ve strojírenství nebo stavebnictví), vybírejte radši z modelů, které jsou celokožené, nebo voděodolné. Naopak v potravinářském průmyslu najdou upotřebení lehčí a méně odolné polobotky.

Použití: pracovní polobotky se nejvíce využívá ve stavebnictví, zemědělství, skladech, dopravě, kovovýrobě, průmyslové výrobě, strojírenském průmyslu atd.

Výhody: ochrana nohy, menší potivost nohy, u vybraných modelů protiskluzová podrážka, tužinka ve špičce, odolnost průniku vody, reflexní doplňky.

Pracovní polobotky Panda TOP TREKKING BRIO S3 SRC

Vysoká pracovní obuv Panda – Pracujete v zemědělství, těžkém průmyslu, nebo chodíte do divoké přírody? Potom je vhodným řešením vysoká pracovní obuv Panda. Zajistí dokonalou ochranu kotníku, ale i holeně. Na výběr jsou různé varianty. Můžete vybírat z bot s protiskluzovou podrážkou a koženým svrškem, který zajistí dostatečnou prodyšnost, ale můžete zvolit i zimní provedení, která vás ochrání před prochladnutím.

Použití: pracovní vysoká obuv se nejvíce využívá ve stavebnictví, zemědělství, skladech, dopravě, kovovýrobě, průmyslové výrobě, strojírenském průmyslu atd.

Výhody: vysoká ochrana nohy vč. kotníku, u vybraných modelů protiskluzová podrážka, tužinka ve špičce, reflexní doplňky, zateplené varianty, odolnost průniku vody.

Vysoká kotníková bezpečnostní obuv Panda S3

Kotníková obuv Panda – nesou lidové označení farmářky. Jsou to jedinečné boty, které poskytují zpevnění a ochranu kotníků. Je důležité vybrat pracovní kotníkovou obuv přesně na míru vašim potřebám, proto zvažte modely s protiskluzovou podrážkou a ocelovou tužinkou ve špičce.

Použití: pracovní kotníková obuv se nejvíce využívá ve stavebnictví, zemědělství, skladech, dopravě, kovovýrobě, průmyslové výrobě, strojírenském průmyslu atd.

Výhody: ochrana a pevnost kotníku u vybraných modelů protiskluzová podrážka, tužinka ve špičce, reflexní doplňky, odolnost průniku vody, zateplené varianty

Kotníková obuv Panda TOP TREKKING MONVISO S3 SRC

V naší nabídce naleznete i pracovní sandále Panda a i zimní pracovní obuv Panda.

Pracovní obuv Panda TOP CLASSIC SCUDO S1P SRC - sandál

Pracovní obuv Panda - zimní

Pracovní obuv Panda

Další články: